Anis Mehmeti kalon te skuadra e njohur angleze

Sulmuesin shqiptar Anis Mehmeti ka kaluar te Bristol City nga Wycombe Wanderers, ndërsa vlera e transferimit nuk është bërë e ditur.

Mehmeti bashkohet menjëherë nga klubin e ri, duke nënshkruar një kontratë tre vjeçare e gjysmë deri në qershor 2026.

Ai do të mbajë fanellën me numrin 11, ndërsa 22-vjeçari, sot stërviti sot me bashkëlojtarët e tij të rinj.

Ai ka shënuar 19 gola dhe ka dhënë nëntë asistime në 97 ndeshje për Wycombe, përfshirë nëntë gola në 27 paraqitje në ligë këtë sezon.

Si adoleshent, ai kaloi në akademitë e Fulham dhe Tottenham Hotspur përpara se të bashkohej me Norwich City në korrik 2017.

Sulmuesi ka luajtur për Shqipërinë U-19 dhe U-21, ku me këta të fundit shënoi një penallti në fitoren 3-0 ndaj Andorrës në ndeshjen kualifikuese të Kampionatit Evropian U-21.

“Është një klub i madh dhe mezi pres të filloj.  Unë dua të fitoj dhe dua të promovohem”.

“Unë dua të imponoj mentalitetin dhe etikën time, të kem ndikim menjëherë. Unë jam një lojtar kreativ, më pëlqen t’i bëj gjërat të ndodhin, të shënoj gola dhe më e rëndësishmja dua të fitoj”, deklaroi shqiptari pasi u bë lojtar i Bristol City.

Lajmet Anis Mehmeti kalon te skuadra e njohur angleze >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!