Ambasdori gjerman nga Prizreni: Mësimi i gjuhës gjermane është trend lulëzues në Kosovë

Rohde nga Prizreni: Mësimi i gjuhës gjermane është trend lulëzues në Kosovë.

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde, ka qëndruar sot gjatë ditës në Prizren përgjatë një vizite që ka zhvilluar në një gjimnaz privat. Rohde ka thënë se mësimi i gjuhës gjermane është bërë një trend lulëzues në Kosovë, raporton Gazeta Express.

“Mësimi i gjuhës gjermane është një trend lulëzues në Kosovë. Shumë falimindeirt partnerëve të Gjermanisë Loyola Gimnasium për ftesën që më kanë bërë në Shtëpinë e tyre të Hapur”, ka shkruar Rohde, raporton Express.

Gjermania është një prej shteteve ku kosovarët shkojnë me të madhe për të punuar dhe për të kërkuar një jetë më të mirë. Një prej kushteve kryesore është të mësuarit e gjuhës gjermane, gjë për të cilën kosovarët shpenzojnë edhe shumë para nëpër kurse private.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!