Ambasadori britanik për plagosjen në Shtërpcë: Mirëpres arrestimin e shpejtë të një të dyshuari

Abbott për plagosjen në Shtërpcë: Mirëpres arrestimin e shpejtë të një të dyshuari.

Ambasadori britanik në Kosovë, Nicholas Abbott, ka reaguar pas plagosjes së dy personave në Shtërpcë.

Ai ka thënë se është shqetësuar kur ka dëgjuar për këtë lajm, derisa u shpreh se mirëpret arrestimin e një të dyshuari.

“Isha i shqetësuar kur dëgjova për një sulm ndaj dy të rinjve serbë të Kosovës dhe e mirëpres arrestimin e shpejtë të një të dyshuari. Iu uroj shërim të shpejtë”, ka shkruar Abbot.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!