Ambasadori amerikan pas bisedës së Kurtit me Chollet: Mbështesim plotësisht hapat e ardhshëm

Hovenier pas bisedës së Kurtit me Chollet: Mbështesim plotësisht hapat e ardhshëm.

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Jeffry Hovenier, ka thënë se SHBA do të mbështetë plotësisht hapat e ardhshëm të propozim evropian për një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë.

Hovenier në një cicërim mbi postimin e Derek Chollet, i cili tregoi se sot ka folur me kryeministrin Albin Kurti, tha se ky progres është i rëndësishëm për Kosovën.

“Ne do të mbështesim plotësisht hapat e ardhshëm për propozimin e BE-së. Ky progres është i rëndësishëm për Kosovën pasi ne mbështesim integrimin e saj të plotë në strukturat euroatlantike dhe ndërkombëtare”, shkroi Hovenier

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!