Ambasada amerikane pret gjyqtarët e GJKKO: Po shërbeni me integritet në luftën kundër krimit

Ambasada ameriikane në Tiranë ka pritur këtë të mërkurë gjyqtarët e posaçëm të Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë dhe Apelit Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Vetë ambasada ka zbardhur takimin duke theksuar se “Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të përkushtuara në mbështetjen e tyre, theksoi ambasada, ndërsa shtoi se ka rol kyç shërbimi shërbimi me integritet i gjyqtarëve në luftën kundër korrupsionit, krimit të organizuar dhe terrorizmit”.

Ekipi ynë i ambasadës priti së fundmi gjyqtarë nga Gjykatat e Posaçme të Shkallës së Parë dhe Apelit Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për të theksuar rolin kyç të gjyqtarëve të pavarur që shërbejnë me integritet në luftën kundër korrupsionit, krimit të organizuar dhe terrorizmit. Shtetet e Bashkuara janë të përkushtuara në mbështetjen e tyre për gjyqtarët e Gjykatave të Posaçme, teksa ata punojnë për të dhënë drejtësi për të gjithë qytetarët shqiptarët brenda një sistemi ligjor transparent”, thekson ambasada.

Lajmet Ambasada amerikane pret gjyqtarët e GJKKO: Po shërbeni me integritet në luftën kundër krimit >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>