Albina Kelmendi iu drejtohet shqiptarëve me një video nga Liverpooli

Sonte mbahet gjysmëfinalja e dytë të Eurovision 2023.

Në skenën magjike të kësaj nate do jetë përfaqësuesja e këtij viti e Shqipërisë, Albina Kelmendi, e cila pak orë para performancës ajo iu është drejtuar publikut me një video nga Liverpooli.

Albina edhe një herë ka kërkuar votën e shqiptarëve, shkruan rtv21,tv

Albina dhe familja Kelmendi interpretojnë këngën “Duje” në mesin e 16 shteteve të tjera që konkurrojnë sonte për të arritur në finalen e madhe.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RTSH (@rtshqiptar)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Albina Kelmendi (@kelmendialbina)

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!