Alarmi për bombë në Aeroportin e Prishtinës përsëri del i rremë

Alarmi i dytë për bombë në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” ka rezultuar të jetë i rremë, ka konfirmuar Policia e Kosovës.

Kështu ka konfirmuar zëdhënësja e policisë, Flora Ahmeti. Ajo tha se pas ndërmarrjes së të gjitha veprimeve nuk është gjetur asgjë e dyshimtë.

“Pas ndërmarrjes së të gjitha veprimeve të nevojshme operative si dhe kontrollit të detajuar të hapësirës së caktuar nga ana e njësive të specializuara për menaxhimin me mjetet shpërthyese, nuk është gjetë asgjë e dyshimtë”, tha Ahmeti.

Ajo shtoi se rasti po trajtohet nga njësitet kompetente.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!