Alarm për bombë në gjykatën, punonjësit evakuohen urgjentisht

Në të gjitha gjykatat në Sarajevë janë duke u zhvilluar inspektime kundër përmbysjes për shkak të informacionit se në njërën prej tyre ishte vendosur bombë.

Inspektimet janë duke vazhduar në Gjykatën Kushtetuese, Supreme, Komunale dhe Kantonale, si dhe në Gjykatën e Bosnjë-Hercegovinës, pasi nuk dihet se cilës prej këtyre gjykatave i referohet raporti, kështu që të gjitha janë evakuuar.

“Një person i panjohur bëri një telefonatë sot për të raportuar se kishte vendosur një bombë në ‘gjykatën në Sarajevë’. Duke qenë se nuk është specifikuar se për cilën gjykatë bëhet fjalë, të gjitha gjykatat janë evakuuar, objektet janë duke u siguruar dhe inspektime kundër sabotuese”, ka konfirmuar zëdhënësja e MPB-së, KS Mersiha Novaliq, raportojnë mediat e Sarajevës./Rahoveci.info.info/

Lajmet Alarm për bombë në gjykatën, punonjësit evakuohen urgjentisht >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!