Aksidentohet një autobus, 8 të vdekur, 35 të lënduar

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Turqi.Bëhet me dije se një autobus teksa po udhëtonte nga Dijarbakır në drejtim të Bodrumit, shoferi ka humbur kontrollin mbi mjetin dhe autobusi është përmbysur në kryqëzimin Karaedir.

Mësohet se si pasojë e aksidentit, kanë humbur jetën 8 pasagjerë, ndërsa janë plagosur 35 të tjerë.

LEXO EDHE KETE

Momenti i shpërthimit kur SHBA-ja rrëzon balonën e dyshuar spiune kineze

Mediatturke raportojnë se të plagosurit u dërguan në spitale të ndryshme në Afyonkarahisar dhe Isparta të Turqisë për mjekim të specializuar.

Në vendngjarje janë një numër i madh autoambulancash, zjarrfikëse, AFAD dhe policia.

Afyonkarahisar’da yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu ilk belirlemelere göre 8 kişi öldü, 35 kişi yaralandı. Ekipler, olay yerinde çalışma yaptı. ( Canan Tükelay – Anadolu Ajansı )

Lajmet Aksidentohet një autobus, 8 të vdekur, 35 të lënduar >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!