Aksident shumë i rëndë, 12 të vdekur dhe 31 tjerë të lënduar

Të paktën 12 persona kanë humbur jetën dhe janë lënduar 31 tjerë, në një aksident zinxhiror që ka ndodhur në provincën jugore turke Hatay të shtunën mbrëma, raporton agjencia AP.

Një kamion kaloi në shiritin e kundërt pasi humbi kontrollin, duke u përplasur me nëntë vetura e dy minibusë.

LEXO EDHE KETE

“Panik i çmendur” pasi Rusia evakuon qytetin pranë termocentralit të Zaporizhzhias

Shumica e veturave ishin të parkuara anash rrugës në afërsi të një pompe të derivateve, pasi shokët dhe familjarët po përshëndeteshin nga burrat që po shkonin në shërbim të detyrueshëm ushtarak.Sipas agjencisë së lajmeve “Demiroren”, kamioni që humbi kontrollin të shtunën po barte rrënoja nga tërmeti, ndërsa goditi një kamion tjetër para se të humbte kontrollin./Rahoveci.info.info/

Lajmet Aksident shumë i rëndë, 12 të vdekur dhe 31 tjerë të lënduar >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!