Aksident në aksin Lezhë-Kurbin, humb jetën turisti francez

Një shtetas francez humbi jeten, pasi automjeti që ai drejtonte u godit nga një tjeter mjet. Aksidenti ndodhi rreth orës 22:30 të 14 mars 2024 në superstraden Lezhë-Laç, pranë kryqezimit të Spitenit.

Viktimë e këtij aksidenti mbeti shtetasi Alian Peron 65-vjeç banues në Francë.

Ai mori dëmtime të shumta në pjesë të ndryshme të trupit dhe pavarësisht ndihmës së parë mjekësore nuk arriti të mbijetoje dhe humbi jeten disa orë pas ngjarjes në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Makina me të cilen lëvizte shtetasi francez u godit nga një “Mercedes-Benz”, drejtuesi i të cilit u largua nga vendi i aksidentit, por u arrit të identifikohet brenda një kohë të shpejtë dhe të arrestohet nga policia.

Ai është Samuel Çela 23-vjeç banues në Fushë Kuqe, të cilit janë ngritur akuzat “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit.

“Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi dyshohet se më datë 14.03.2024, rreth orës 22:30, në kryqëzimin e fshatit Spiten, me automjetin tip “Mercedes-Benz” që drejtonte, ka aksidentuar automjetin me drejtues shtetasin francez A. P., 65 vjeç, dhe më pas është larguar nga vendi i aksidentit” informoi sot policia e Lezhës.

Përplasja ka qenë mjaft e fortë, duke sjellë dëmtime të shumta të makinave të cilat pas aksidentit dolen jashtë rruge. Ndërkohë ngë veprimet paprake hetimore bëhet me dihe se shkak për përplasjen është bërë shpejtësia me të cilen lëvizte drejtuesi i automjetit tip Benz 23-vjeçari Samuel Çela.

Lajmet Aksident në aksin Lezhë-Kurbin, humb jetën turisti francez >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>