Agjencia Pyjore pranon donacion vetura e pajisje moderne, synim të zvogëlohen prerjet ilegale

Agjencia Pyjore e Kosovës (APK), ka pranuar kontigjentin e parë të pajisjeve përfshirë gjashtë vetura fushore pick-up dhe pajisje për monitorim të pyjeve, kamera, GPS, dylbi, raporton Ekonomia Online. Ky donacion është bashkëfinancim i BE-së dhe Ambasada e Suedisë në Kosovë. Në këtë ngjarje morri pjesë edhe ministri i Bujqësisë, Faton Peci, i cili tha se këto pajisje do ta ndihmojnë punën e…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!