Agim Ademi pas vërtetimit për pafajësinë e tij: Në fund triumfoi e drejta

Kryetari i Federatës së Futbollit të Koosvës, Agim Ademi përme snjë postimi në Facebook ka përshëndetur vendimin e gjykatës e cila e liroi atë nga akuzat.

Ai sot është shpallur i pafajshëm nga Gjykata Themelore në Prishtinë derisa ka thënë se në fund fitoi e drejta.

Postimi i Agim Ademit

Kam kënaqësinë të ndaj lajmin e mirë me ju që sot Gjykata Themelore në Prishtinë-Departamenti i Përgjithshëm mori aktgjykim lirues ndaj meje për akuzën që më rëndonte padrejtësisht.

Gjykata Themelore në Prishtinë, me rastin e shpalljes së aktgjykimit lirues, ka theksuar faktin se me asnjë provë nuk është vërtetuar që unë kam kryer ndonjë vepër penale, për të cilën kam qenë i akuzuar padrejtësisht për më shumë se 10 vjet.

Ju falënderoj të gjithë juve që keni besuar në punën time dhe në angazhimin tim, familjes për përkrahjen, e po ashtu falënderoj avokatët nga zyra e avokatëve ‘Hodaj & Partners’, që kontribuuan në zbardhjen e së vërtetës.

Ky aktgjykim është motiv shtesë për mua që të vazhdoj angazhimin tim në ngritjen e futbollit  të Kosovës në nivelet më të larta dhe të kontribuoj në përmirësimin e infrastrukturës sportive në Kosovë.

I juaji Agim Ademi!

Lajmet Agim Ademi pas vërtetimit për pafajësinë e tij: Në fund triumfoi e drejta >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!