Administratorja e USAID-it takohet me Kurtin në Davos

Administratorja e USAID, Samantha Power, ka njoftuar se dje në Davos të Zvicrës është takuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

Power ka thënë se është e lumtur për takimin me kryeministrin Albin Kurti. Ajo ka shtuar se USAID është duke punuar me Kosovën për forcimin e stabilitetit rajonal, energjinë, sigurinë dhe investimet në sektorin privat.

Lajmet Administratorja e USAID-it takohet me Kurtin në Davos >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>