Abidixhiku uron Xhaferin: Le të jetë ky një inspirim për secilin shqiptar në këtë Republikë

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, në emër të anëtarësisë së partisë, e ka uruar Talat Xhaferin pasi u zgjodh kryeministër i Maqedonisë së Veriut.

“Në emër të gjithë anëtarësisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, uroj z. Talat Xhaferin për arritjen historike në zgjedhjen si Kryeministër i Maqedonisë së Veriut.”

Abdixhiku ka shkruar se ky duhet të jetë inspirim për secilin shqiptar.

“Le të jetë ky një inspirim për secilin shqiptar tjetër në këtë Republikë, në vazhdimin e kësaj rruge, tashmë të shtruar me plot dinjitet dhe sakrificë. Shqiptarët, si popull autokton, janë jo vetëm faktor stabiliteti në Maqedoni të Veriut, por dhe prijës të denjë në gjithë rrugëtimin euroatlantik për secilën shoqëri. Talat Xhaferi është i tillë!”

Lajmet Abidixhiku uron Xhaferin: Le të jetë ky një inspirim për secilin shqiptar në këtë Republikë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>