Abdixhiku shtron iftar për Tërnavën dhe bashkëpunëtorët e tij në BIK

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka shtuar iftari për myftiun e Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava me bashkëpunëtorë.

Abdixhiku iu ka uruar agjëruesve pranim të sakrificës.

“Në nderim të muajit të shenjtë të Ramazanit, sonte shtrova iftar për Myftiun Tërnava dhe bashkëpunëtorët e tij nga Bashkësia Islame e Kosovës. Muaji i durimit, mirësisë, mikpritjes e solidaritetit, na mëson disa nga vlerat më të shëndosha shoqërore. Këto vlera duhet t’i ruajmë e kultivojmë me plot përkushtim, si bindje tona shpirtërore, si virtyte tona. Agjëruesve ju uroj pranim të sakrificës e lutjeve nga Zoti. U shkoftë mbarë dhe pjesa e mbetur e Ramazanit”, ka shkruar Abdixhiku në Facebook.

Lajmet Abdixhiku shtron iftar për Tërnavën dhe bashkëpunëtorët e tij në BIK >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>