Abdixhiku: Rritja e LDK-së po merr formë nëpër çdo degë tonën

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, i shoqëruar nga bashkëbartiakët e tij, ka vizituar sot degën e partisë në Ferizaj.

Abdixhiku tha se, nga kjo vizitë, ka parë rritje të madhe të LDK-së edhe në Ferizaj, përfshirë çdo degë tjetër.

“Rritja e LDK-së – nëpërmjet hapjes, unitetit e vet ndryshimit – po merr formë nëpër çdo degë tonën. Ndonëse të vetëdijshëm për punën e nevojshme përpara, arritjet e mbara si këto në Ferizaj, na japin shtytje të madhe. Sot, ftojmë secilin me vullnet për angazhimin politik, që të bëhet pjesë e jona e së bashku ta ndërtojmë rrugën tonë përpara”, shkroi lideri opozitar në Facebook.

Postimi i plotë:

Sonte, vizituam Visarin dhe degën tonë në Ferizaj. Mes miqve, bashkëpunëtorëve e veprimtarëve të Lidhjes, qëndruam në ambientet e reja të shtëpisë sonë të vjetër.

Rritja e LDK-së – nëpërmjet hapjes, unitetit e vet ndryshimit – po merr formë nëpër çdo degë tonën. Ndonëse të vetëdijshëm për punën e nevojshme përpara, arritjet e mbara si këto në Ferizaj, na japin shtytje të madhe. Sot, ftojmë secilin me vullnet për angazhimin politik, që të bëhet pjesë e jona e së bashku ta ndërtojmë rrugën tonë përpara.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!