7 miqtë që na duhen për të qenë të lumtur, sipas TikTok

Sipas TikTok, ne nuk kemi nevojë për shumë miq për të qenë të lumtur. Në mënyrë të veçantë, rrethi ynë duhet të përbëhet nga 7 persona ose kështu pretendon “7 Friend Theory” virale, dhe ka kuptim.

Duket se secili nga 7 miqtë ka një rol të vetin, ose në bazë të asaj se sa kohë e keni njohur njëri-tjetrin, ose në bazë të personalitetit të tyre, ose për shkak të lidhjes tuaj.

Teoria thotë se duhet të kemi:

  • Një mik nga fëmijëria jonë
  • Një mik që na bën të qeshim pa marrë parasysh çfarë
  • Një mik që edhe nëse flasim për muaj të tërë nuk ndryshon gjë
  • Një mik të cilit mund t’i tregojmë gjithçka
  • Një mik që është si një familje
  • Një mik që nuk e prisnim kurrë të bëhej miku ynë
  • Një mik që di gjithçka për ndjenjat tona, ndërsa nuk dëshiron të dijë asgjë
@lysscausey 7 bridesmaids for a reason 🥹🤍#CapCut #bride #married #wedding #bridesmaids #7friendtheory #2023bride #bestfriend ♬ original sound – Lysscausey

“Teoria e 7 miqve” nuk është vërtetuar shkencërisht është thjesht një trend. Sado logjike të duket, nuk kemi pse të ndihemi keq nëse nuk i përshtatet jetës sonë. Dhe të kesh më pak miq nuk ka rëndësi, për sa kohë që jemi të lumtur./Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!