35 orë nën rrënoja, momenti kur nxirret e gjallë Sidra 5-vjeçare

5-vjeçarja Sidra, e cila ndodhej nën rrënoja në Hatay, u shpëtua pas 35 orësh përpjekjeje nga ekipet e kërkim-shpëtimit, raporton Hurriyet.

Pas tërmeteve në Kahramanmaraş dhe rrethinat e tij, ndërtesat u shembën në lagjen Kırıkhan të Hatay.

Një vajzë 5-vjeçare e quajtur Sidra priti të shpëtohej nën rrënoja dhe ia doli të nxirrej e gjallë.

Bilanci i viktimave në Turqi dhe Siri ka shkuar në mbi 5 mijë pas tërmetit.

VIDEO

Lajmet 35 orë nën rrënoja, momenti kur nxirret e gjallë Sidra 5-vjeçare >> BotaPress.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!