30 ditë paraburgim për shoferin që goditi dy të miturit me veturë në Pejë

30 ditë paraburgim janë caktuar ndaj shoferit i cili dyshohet se të dielën i goditi me veturë dy të mitur.

Kështu Gjykata Themelore në Pejë e ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës, Shkodran Nikçi.

Derisa Nikçi, gjatë ditës deklaroi se “shoferi kishte qenë nën ndikim të alkoolit dhe është recidivist i disa veprave penale”.

Ndryshe, njëri nga të miturit e aksidentuar po trajtohet në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, kurse tjetri në Spitalin e Pejës.

Lajmet 30 ditë paraburgim për shoferin që goditi dy të miturit me veturë në Pejë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>