28 bletarë certifikohen nga TIKA për Prodhimin e Mëmave dhe Qumështit të Bletës

28 bletarë janë certifikuar sot nga Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA), për përfundimin e suksesshëm të trajnimit për Prodhimin e Mëmave dhe Qumështit të Bletës – Programi për Zhvillimin e Bletarisë së Qëndrueshme”, raporton Ekonomia Online. Nga ky trajnim që zgjati 10 ditë, 11 gratë u trajnuan për nxjerrjen e qumështit dhe 17 burra për kultivimin e amave. Kryetari i Shoqatës së…

Source

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>