25 vite nga masakra e Reçakut, Edi Rama: Krim mizor, synohej spastrimi etnik i Kosovës

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar viktimat e masakrës së Reçakut, krim gjenocidial i 25 viteve më parë nga paramilitarët serbë në Kosovë.

Krim shtetëror të luftës mizore që synonte spastrimin etnik të Kosovës, e quan Rama atë që sipas tij tronditi mbarë botën.

Nderimi për viktimat e Reçakut, vijon Rama, qëndron përjetësisht si gur themeltar i kujtesës së Kosovës shtet.

Postimi

25 vite nga Masakra e Reçakut💔

Nderim për viktimat e krimit shtetëror të luftës mizore për spastrimin etnik të Kosovës, që tronditi mbarë botën dhe qëndron përjetësisht si gur themeltar i kujtesës së Kosovës shtet🕊

Lajmet 25 vite nga masakra e Reçakut, Edi Rama: Krim mizor, synohej spastrimi etnik i Kosovës >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>