200 makina përfshihen në një aksident zinxhiror në…

Të paktën një person humbi jetën dhe shumë të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e një aksidenti të rëndë në qytetin kinez të Zhengzhou ku u përfshinë të paktën 200 makina.

Makina dhe kamionë u përplasën në urën Huange në Zhengxin, në një aksident që mendohet të ketë ardhur si pasojë e mjegullës.

Ekipet e shpëtimit shkuan menjëherë në vendngjarje dhe bënë të mundur evakuimin e personave të bllokuar në pirgun e makinave të aksidentuara.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!