131 vota pro, 29 kundër, PACE njofton zyrtarisht për ftesën që iu bë Kosovës për anëtarësim

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës ka rekomanduar që Kosova të bëhet anëtare e Këshillit të Evropës.

Ajo miratoi një opinion ligjor me 131 vota për, 29 kundër dhe 11 abstenime.

Vendimi përfundimtar për anëtarësimin e Kosovës në KiE i takon organit ministror, që mbahet në maj.

Këto detaje i ka dhënë Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës në platformën “X”.

Postimi i plotë:

Lajmet 131 vota pro, 29 kundër, PACE njofton zyrtarisht për ftesën që iu bë Kosovës për anëtarësim >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioDrini
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-4893917327478903" crossorigin="anonymous"></script>