10 fotot e dasmave që janë bërë virale kudo në botë

Dasma nuk ka të bëjë vetëm me martesën e 2 personave, por edhe me emocionet dhe ndjenjat e papërpunuara që vijnë me të. Dhe fotot kanë fuqinë për të kapur këto momente me emocion të pastër që janë zemra e çdo dite dasme dhe i bëjnë ato të zgjasin përgjithmonë. Qoftë lot gëzimi, të qeshura apo momente të qeta reflektimi, këto 10 foto dasme përmbledhin në mënyrë të përkryer thellësinë e ndjenjave të përjetuara në një nga ditët më të veçanta të jetës sonë.

“Vajza jonë mori vëmendjen gjatë gjithë ceremonisë. Ishte e përkryer.”

“Kur familja e burrit tënd është pak më e gjatë se e jotja”

 “Motra ime e vogël ka autizëm. Ajo më befasoi duke mbajtur një fjalim.”

 “U martova me mikun tim më të mirë”.

“Rreth 7 vite pas maturës, më në fund u martuam!”

“Kjo foto e babait dhe vjehrrit tim duke mbajtur duart pas tavolinës pasi babai mbaroi fjalimin e tij… zemra ime po shkrihet.”

“Ne humbëm vendin e dasmës një ditë para dasmës, por arritëm të mblidheshim në oborrin e shtëpisë së prindërve të tij.”

“Reagimi im kur pashë nusen time duke ecur në altar, isha aq i emocionuae sa babai im u ngrit dhe më kapi para se të bija në gjunjë.”

“U martova dje në javën e 30-të të shtatzënisë.”

 “Babai im humbi dëgjimin dhe u izolua në një ecjeje vitin e kaluar, por ai prapë donte të bënte një kërcim si baba-bijë.”

/Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!